*

*Kuni 18.märts 2021 ei saa üle piiri Soome ka töölised ja reisijad. Saavad vaid arstid ja teised olulised ametid

Riiki sisenemise tingimused: alates 27.01.2021 võivad Soome siseneda:

 • Eesti kodanik, kes elab Soomes ja tema pereliikmed. Elamine tähendab seda, et isikul on Soome Migratsiooniametis registreeritud elamisõigus;
 • Soomes õppija;
 • vältimatul perekondlikul põhjusel (nt matus, pulm, haigestumine, kohtumine lähisugulasega);
 • ühiskonna toimimise seisukohast olulist tööd tegevad isikud (sh tervishoiutöötajad tööülesannete täitmisel);
 • muul vältimatul põhjusel reisivad isikud ja erigrupid.

Täpsem info Soome piirivalve kodulehelt soome keeles ja inglise keeles.

 • Alates 23.02.2021 peavad laevaga Soome reisijad (alates 13. eluaastast) esitama enne laevale minekut koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi (vastav test peab olema tehtud viimase 72h jooksul) või arstitõendi, mis kinnitab Covid-19 läbipõdemist viimase 6 kuu jooksul. Täpsemat infot (ka erandite) kohta vaata laevafirmade kodulehtedelt: TallinkEckerö LineViking Line.
 • Finnairiga Soome reisijad peavad esitama koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi või arstitõendi, täpsem info Finnairi kodulehel.
 • Piirangud kehtivad kuni 18.03.2021.

NB! Tõendamiskohustus piiril lasub inimesel. Otsuse riiki lubamise osas teeb Soome piirivalve piiril. Soome piirivalve infotelefon: +358 295 420 100 (E-R 8.00-16.00) ja e-post: rajavartiolaitos@raja.fi

 • Kõik Soome saabujad peavad jääma vabatahtlikku eneseisolatsiooni 14 päevaks, mida saab asendada vabatahtliku testimisega. Täpsemad juhised Soome saabuvatele reisijatele ja töötajatele soome keeles ja eesti keeles.

Transiit läbi Soome Eestisse: rahvusvahelistest lennujaamadest ja sadamatest on Eesti kodanikele ja alalistele elanikele transiit läbi Soome lubatud, kuid reisi alguskohas peab olema valmis näitama lennufirmale tõendit (laeva/lennupilet) selle kohta, et reisi lõppsihtpunkt on Eesti.

 • Soome lennujaamade kaudu võib liinilendudega lennata soovitud sihtpunkti maailmas, kui reisijal on õigus sihtriiki siseneda. Reisija peab viibima lennujaama transiitalal ning kui kahe lennu vahel on pikk ooteaeg, võib ööbida lennujaama lähedal. Täpsem info: Soome lennujaama koduleht
 • Finnairi nõue, et Soome siseneja saab lennule ainult negatiivse testitulemusega või arstitõendiga, ei kehti neile, kes lendavad Soome kaudu Eestisse või mujale maailma. Neile kehtivad sihtriigi nõuded. Lisainfo Finnairi kodulehel siin ja siin.

Riigisisesed piirangud: Soome terviseamet soovitab kanda maski ühistranspordis ja avalikes kohtades, kui ei ole võimalik hoida turvalist distantsi või kui ootate oma COVID-19 testi tulemust. Soovitatakse kanda maski riiki saabudes, kui siirdute piiripunktist elukohta ning kui peate eneseisolatsiooni ajal väljas liikuma (nt arsti juurde minema).

Lisainfo: Soome piirivalve info ja Eesti saatkond Helsingis

Juhime tähelepanu sellele, et Soome võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Soome saatkonna poole Tallinnas.